7 правил дистанційного навчання або роботи, про які ви не знали
З недавнього часу дистанційна робота / навчання стали невід'ємною частиною життя. Велика частина людей вже пристосувалася і технічно оптимізувала свою діяльність, на перший план перейшли проблеми відсутності мотивації і втрати інтересу до колись улюблених справ.
Далі кілька порад, які допомогли нашим співробітникам підвищити ефективність роботи.
1 Серйозно віднесіться до свого календаря або to-do листа
- Категорично не можна працювати виключно інтуїтивно, особливо дистанційно - в офісі або на навчанні людину дисциплінує наявність розкладу, робочий графік і колеги, вдома ж дуже легко загубитися у власних планах, саме тому ефективна робота без самостійного контролю просто неможлива. Записуйте подію або завдання, як тільки ви про них дізнаєтеся. Часто працює правило: "що не записано - буде забуто", тому вносьте завдання в свій список відразу. Також не відкладайте справу на потім, потім не настане ніколи.
- Не перевантажуйте свій план зайвими справами. Насамперед виконуйте пріоритетні завдання, а потім, якщо залишиться час вирішуйте ті,що залишилися. Дуже зручно визначати пріоритетність завдань вранці або ввечері напередодні.
- Класичний варіант для самоконтролю - щоденник, який дозволяє наочно слідкувати за прогресом.
- Для упорядкування справ зручно використовувати ДОДАТКИ ДЛЯ ТРЕКІНГУ на мобільному пристрої або комп'ютері, наприклад TRELLO (* додаток служить для створення завдань для колективу, сім'ї і навіть інтернет-магазину) або Any.DO (* зручний і простий інтерфейс, синхронізація з декількома пристроями).
2 Змініть фокус уваги
Рекомендуємо не менше, ніж 1 раз в 3 години, робити 15-хвилинні перерви, щоб "перезавантажитися": вийти на свіже повітря, послухати легку ненав'язливу музику або подивитися відео розважального характеру на youtube. Між двома складними завданнями корисно зробити щось більш легке і звичне: зміна виду діяльності - теж маленький відпочинок.
3 Знайдіть або створіть віртуальну групу однодумців
Об'єднайтеся з людьми, які навчаються або працюють разом з вами - створіть чат або групу, де будете обговорювати і спільно виконувати проекти - командна робота допоможе не вийти з колії.
4 Позбавтеся зайвого
- Очистіть простір навколо - приведіть в порядок робоче місце.
- Бездоганно організуйте матеріали на комп'ютері, в телефоні - непотрібні файли видаліть, актуальні - згрупуйте по папках і підпапках.
5 Тверезо оцінюйте власні можливості
Дистанційну роботу іноді порівнюють з нерегулярною дієтою: то повне дотримання всіх правил і рекомендацій, то повноцінний зрив, і, як наслідок, втрата будь-якої мотивації. Іншими словами: один день робота по 16 годин на добу, не залишаючи комп'ютер, в інший день - повна відсутність бажання навіть просто відкрити пошту.
Щоб цього не сталося, і під час дистанційної роботи повинні бути паузи для відпочинку (про них ми писали раніше) і обов'язкова перерва (перерва на поїсти), а ввечері має бути неодмінна «година тиші», коли всі термінові завдання вирішені, а решта - грамотно розподілені на наступні дні.
6 Вперед діло, тоді забава
При дистанційній роботі чи навчанні дуже просто не просто вибитися з графіка, а зовсім «зависнути» в онлайн-просторі: нескінченно дивитися розважальний контент соціальних мереж, фільми, серіали, не вилазити з месенджерів з друзями. Ніхто вже не заперечує, що соціальні медіа - важлива частина життя і роботи, проте дуже часто людина проводить час просто бездумно прокручуючи в черговий раз стрічку. Можливо, варто задуматися: навіщо так робити? Ймовірно, це підсвідоме і треба іноді хоча б на годинку відключити телефон.
7 Навчайте себе перемагати
Не намагайтеся зробити "все і відразу": до будь-якої мети краще рухатися крок за кроком. Тоді ви не втратите мотивацію і на кожному кроці будете мати успіх. А ще надихайтеся. І пам'ятайте - все завжди вийде!